Unia Europejska
  • zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja letnia - rok akademicki 2023-2024

zmień rekrutację

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

E-edytorstwo i techniki redakcyjne - stacjonarne drugiego stopnia

Szczegóły
Kod FIL_ETR_S2
Jednostka organizacyjna Wydział Filologiczny
Kierunek studiów E-edytorstwo i techniki redakcyjne
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 25
Czas trwania 2 lata
Wymagany dokument
  • Wyższe
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (17.04.2023 00:00 – 22.09.2023 12:00)

Opis kierunku

Kochasz książki – zarówno te papierowe, jak i w formie e-booków czy audiobooków. Marzysz o tym, aby je w przyszłości wydawać. Masz też lekkie pióro, dużo radości sprawia Ci pisanie i lubisz kreatywne wyzwania. Do tego jesteś osobą wrażliwą na piękno literatury i języka polskiego. Wiesz, jak ważna jest poprawność językowa i skrupulatnie tropisz wszystkie błędy w tekstach. Szukasz kierunku studiów, który wyposaży Cię nie tylko we wszechstronną wiedzę, ale także praktyczne umiejętności i tym samym zapewni wiele możliwości zawodowego rozwoju. Studia e-edytorskie będą więc dla Ciebie bardzo dobrym pomysłem. Zdobędziesz nie tylko w specjalistyczną wiedzę z zakresu edytorstwa, ale też literaturoznawstwa i językoznawstwa. Z kolei w ramach oferowanych na tym kierunku specjalnościach zyskasz dodatkowe umiejętności.

e-Edytorstwo i techniki redakcyjne przygotowujące do pracy w zawodzie edytora, korektora, e-redaktora, projektanta stron internetowych i grafika komputerowego. W programie zajęć znajdują się przedmioty umożliwiające naukę opracowywania książek, e-booków, witryn internetowych, a także obsługi profesjonalnych programów komputerowych potrzebnych do realizacji różnych projektów tekstowych i graficznych. Uczymy również pracy z rękopisami i sztuki wydawania tekstów dawnych. Wyjaśniamy, jak założyć i prowadzić własne wydawnictwo, prowadzić kampanie reklamowe w mediach tradycyjnych i cyfrowych, administrować strony www i fanpage'e w mediach społecznościowych. Przekazujemy też wiedzę z zakresu prawa autorskiego, copywritingu oraz komunikacji interpersonalnej.

Specjalności

Na tym kierunku możesz wybrać jedną z dwóch specjalności: 

 • e-edytorstwo w nowych mediach:

Zdobędziesz wiedzę o procesach konwergencji w mediach cyfrowych, tworzeniu e-podręczników i e-booków, redagowaniu i projektowania witryn internetowych oraz tworzeniu komunikatów audiowizualnych. Nauczysz się pracować z tekstami przeznaczonymi do rozpowszechniania w sieci, tworzyć materiały multimedialne czy e-learningowe.

• wydawnictwo:

Dowiesz się, jak projektować i przygotowywać publikacje do druku. Poznasz zasady copywritingu, komunikacji interpersonalnej, PR i marketingu wydawniczego. Ta wiedza przyda Ci się przy samodzielnym redagowaniu książek, czasopism i innych pism użytkowych.

Co po studiach?

Możesz pracować w wydawnictwach, biurach redakcyjno-korektorskich, redakcjach czasopism, firmach specjalizujących się w obsłudze edytorskiej czy innych instytucjach prowadzących działalność wydawniczą, także cyfrową. Twoja wiedza przyda się także w różnych instytucjach kulturalnych (np. bibliotekach, domach kultury czy księgarniach). Będziesz również przygotowany do założenia własnej działalności edytorskiej czy wydawnictwa. Z dyplomem tego kierunku możesz też kontynuować edukację na studiach II stopnia, np. na kierunku filologia polska czy innych związanych z edytorstwem.


Zasady kwalifikacji

Rekrutacja odbywa się na podstawie złożonego kompletu dokumentów, do wyczerpania limitu miejsc.