Unia Europejska
  • zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja letnia - rok akademicki 2023-2024

zmień rekrutację

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Chemia, specjalność: chemia kryminalistyczna - stacjonarne pierwszego stopnia

Szczegóły
Kod CHE_CHK_S1
Jednostka organizacyjna Wydział Chemii
Kierunek studiów Chemia, specjalność: chemia kryminalistyczna
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Pierwszego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 80
Czas trwania 3 lata
Wymagany dokument
  • Matury
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (17.04.2023 00:00 – 08.07.2023 23:59)

Miejsce przyjmowania dokumentów:

plac Marii Curie-Skłodowskiej 2, budynek A (Mała Chemia), sala M (1 piętro)

Godziny: 9:00-14:00 

 

telefon: 81-537-77-50


Ciekawi Cię rozwiązywanie kryminalnych zagadek? Podczas gdy inni kolekcjonują znaczki, Ty wolisz zbierać odciski palców? Przed wypiciem każdego napoju dokładnie analizujesz jego skład i sprawdzasz, czy nie wykazuje żadnych niepokojących właściwości? Dla innych może wydawać się to nieco dziwne... na chemii kryminalistycznej będzie jak najbardziej pożądane! Analityczne i krytyczne myślenie, które momentami zakrawa wręcz o podejrzliwość. Zdolność kojarzenia faktów, łączenia reakcji i umiejętność wykrywania niewidocznych gołym okiem śladów. To wszystko przyda Ci się właśnie na tym kierunku. Nauczysz się na nim nie tylko otrzymywać, analizować, charakteryzować czy bezpiecznie stosować różnego rodzaju wyroby chemiczne, ale i wykorzystywać je w kryminalistyce, której podstawowe techniki poznasz właśnie na tym kierunku. 
 
Jeśli ciekawi Cię, jakie przedmioty znajdują się w programie studiów, możesz to sprawdzić w Uniwersyteckim Systemie Obsługi Studiów.
 

Certyfikat akredytacji międzynarodowej Chemistry Eurobachelor® dla programu studiów I stopnia na kierunku Chemia przyznany przeECTN (European Chemistry Thematic Network Association).

Certyfikat Doskonałości Kształcenia w kategorii „Partner dla rozwoju – doskonałość we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym” dla kierunku chemia na Wydziale Chemii UMCS przyznany przez Polską Komisję Akredytacyjną.

Co po studiach? 
 
Przede wszystkim po uzyskaniu tytułu licencjata możesz pogłębić wiedzę chemiczną na studiach II stopnia i zdobyć tytuł magistra. Studia te nie tylko dadzą Ci wiedzę chemiczną, ale nauczą też analizy i wykorzystania różnych danych oraz źródeł informacji do rozwiązywania napotkanych problemów. Nauczysz się pracować zarówno samodzielnie, jak i w grupie. Swoje umiejętności i wiedzę z powodzeniem wykorzystasz w wielu różnych firmach i instytucjach, zarówno prywatnych, jak i publicznych. Absolwenci chemii są poszukiwani m.in. przez laboratoria kryminalistyczne, medycyny sądowej, diagnostyczne i analityczne czy środowiskowe. Pracę znajdziesz także w różnych jednostkach badawczych, placówkach, instytucjach naukowych i edukacyjnych lub parkach naukowo-technologicznych. Otwarte na chemików są wszelkie zakłady przemysłu chemicznego, kosmetycznego czy farmaceutycznego oraz firmy produkujące odczynniki chemiczne. A także różne sekcje ochrony środowiska i gospodarki komunalnej, jednostki kontrolne (np. SANEPID, PIP) oraz instytucje, organizacje rządowe i pozarządowe zajmujące się ochroną środowiska (inspektoraty, parki narodowe, krajobrazowe, rezerwaty). 
 

Możliwości w trakcie studiów:

  • rozwijanie zainteresowań w kołach naukowych: Alkahest, Sherlock oraz Bioaktywni;
  • możliwość zaangażowania się w działanie Samorządu Studentów;
  • możliwość podnoszenia kwalifikacji na specjalistycznych szkoleniach i warsztatach;
  • kontakty z uczelniami zagranicznymi;
  • udział w międzynarodowych programach wymiany studentów z możliwością podjęcia studiów w innych krajach Unii Europejskiej z dofinansowaniem Dziekana Wydziału Chemii.

Zasady kwalifikacji

Podczas rekrutacji pod uwagę brany jest jeden przedmiot spośród: chemia, biologia, fizyka i astronomia, fizyka, informatyka, matematyka. Z uwagi na eksperymentalny charakter studiów, warunkiem ich podjęcia jest dostarczenie zaświadczenia od lekarza Medycyny Pracy.