Unia Europejska
  • zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja letnia - rok akademicki 2023-2024

zmień rekrutację

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Zarządzanie - stacjonarne pierwszego stopnia

Szczegóły
Kod EKO_ZAR_S1
Jednostka organizacyjna Wydział Ekonomiczny
Kierunek studiów Zarządzanie
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Pierwszego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 114
Czas trwania 3 lata
Wymagany dokument
  • Matury
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy w wybranej rekrutacji.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (17.04.2023 00:00 – 08.07.2023 23:59)

Trwające tury w innych rekrutacjach:
  • Rekrutacja letnia - rok akademicki 2024-2025
    Tura 1 (17.04.2024 00:00 – 10.07.2024 23:59)

Terminarz rekrutacji

  • 17 kwietnia – rozpoczęcie internetowej rejestracji kandydatów;
  • 10 lipca – zakończenie rejestracji i wnoszenia opłat rekrutacyjnych przez kandydatów;
  • 16 lipca — zakończenie postępowania kwalifikacyjnego przez komisje rekrutacyjne, ogłoszenie list rankingowych i list osób zakwalifikowanych na studia w ramach limitów miejsc w sposób zwyczajowo przyjęty — poprzez pisemne ogłoszenie w obiektach odpowiednich wydziałów oraz umieszczenie wyników postępowania na osobistych kontach kandydatów w systemie SOR;
  • 17-19, 22 lipca — dostarczanie dokumentów w miejscach wyznaczonych przez dziekanów wydziałów i podanych do wiadomości kandydatów w systemie SOR; W przypadku niewypełnienia limitu miejsc w pierwszym, lub kolejnych terminach, komisja rekrutacyjna ogłasza następną listę osób zakwalifikowanych na zwolnione 2 miejsca. Miejsca uważa się za zwolnione, jeżeli liczba osób, które złożyły komplet dokumentów, wyrażając w ten sposób wolę podjęcia studiów, jest mniejsza od limitu przyjęć na dany kierunek studiów określonego zarządzeniem Rektora. Kandydaci mogą nadsyłać wymagane dokumenty za pośrednictwem publicznego operatora pocztowego. W takim wypadku decyduje data doręczenia dokumentów do właściwej komisji rekrutacyjnej.
  • 24 lipca – ogłoszenie kolejnej listy osób zakwalifikowanych na zwolnione miejsca;
  • 25-26, 29 lipca – dostarczanie dokumentów kandydatów z drugiej listy

Opis kierunku

Dla kogo?

Myśląc o swojej przyszłości, widzisz siebie na stanowisku kierowniczym? Nie obawiasz się wyzwań i związanej z tym odpowiedzialności – to dla Ciebie tylko dodatkowa motywacja do pracy? Na zarządzaniu zdobędziesz teoretyczną i praktyczną wiedzę o tym, jak powinna funkcjonować sprawna organizacja – niezależnie od tego, czy będzie to firma prywatna, instytucja publiczna czy struktura bezpieczeństwa państwa. Zasady dobrego zarządzania można z powodzeniem wykorzystać w każdej z nich. Dowiesz się, jak diagnozować i rozwiązywać problemy takich organizacji, np. dotyczące gospodarowania zasobami ludzkimi, rzeczowymi, finansowymi czy informacjami. Ta wiedza prędzej czy później zapewni Ci kierownicze stanowisko w wybranej przez Ciebie branży. Idealny kandydat to osoba z inicjatywą, gotowa do nauki przez doświadczenie i otwarta na zmiany, która chce rozwijać swoje kompetencje w międzynarodowym środowisku biznesowym.

Co na studiach?

  • Wykłady i seminaria: Otrzymasz solidną dawkę wiedzy od doświadczonych wykładowców i praktyków biznesu.
  • Elastyczna organizacja zajęć: Planujemy zajęcia tak, aby część z nich odbywała się zdalnie. Masz także możliwość samodzielnego zapisu do wybranych grup zajęciowych, seminariów, wykładów.
  • Warsztaty analityczne: Nauczysz się obsługiwać profesjonalne narzędzia analityczne, programy statystyczne i ekonometryczne. Dowiesz się, jak w zarządzaniu organizacją wykorzystywać sztuczną inteligencję.
  • Interaktywne symulacje biznesowe: Wcielisz się w rolę przedsiębiorcy i podejmiesz realne wyzwania biznesowe w bezpiecznym środowisku symulacyjnym.
  • Projekty grupowe: Współpracując z innymi studentami, rozwiniesz umiejętności pracy w zespole, komunikowania się i rozwiązywania problemów.
  • Studia za granicą: Już po pierwszym semestrze masz możliwość wyjazdu na studia do jednego z kilkudziesięciu uniwersytetów partnerskich w ramach programu Erasmus+.
  • Kapitał relacyjny: Projekt biznesowy albo wakacje w Hiszpanii, Brazylii czy Tanzanii? Spotkasz u nas studentów z całego świata. Dzięki temu już podczas studiów nasz szansę nawiązać kontakty, które na pewno wykorzystasz w przyszłości.
  • Koła naukowe i organizacje studenckie: Możesz aktywnie uczestniczyć w życiu uczelni i kształtować przyszłość swojej kariery.

Specjalności

Na ostatnim roku studiów możesz wybrać jedną ze specjalności:

  • E-biznes: w ramach tej specjalności nauczysz się zarządzania projektami internetowymi i e-commerce.
  • Zarządzanie zasobami ludzkimi: dzięki niej zdobędziesz umiejętności w zakresie HR i psychologii organizacji.
  • Menedżer produktu: jeżeli marketing to Twoja pasja, nauczysz się projektowania i zarządzania cyklem życia produktu.

Do uruchomienia specjalności wymagane jest wybranie jej przez minimum 20 osób. W przypadku zainteresowania większego, niż liczba dostępnych miejsc na specjalności decyduje średnia ocen uzyskanych do zakończenia semestru, poprzedzającego wybór specjalności. Warto się zatem uczyć od pierwszego semestru.

Co po studiach?

Absolwenci kierunku Zarządzanie znajdują zatrudnienie w dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym, zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Możliwe ścieżki kariery to m.in. menedżer projektu, specjalista ds. HR, analityk biznesowy, konsultant strategii biznesowej, a także lider w dziedzinie e-commerce. Studia otwierają drzwi do globalnego rynku pracy, oferując absolwentom szerokie możliwości rozwoju zawodowego oraz kontynuacji nauki na poziomie magisterskim lub podyplomowym. Studia przygotują Cię również do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, dzięki solidnym podstawom wiedzy ekonomicznej i umiejętnościom praktycznym.

Dlaczego warto?

Zarządzanie to jeden z najpopularniejszych obecnie kierunków studiów. Studiując nauczysz się rozpoznawać trendy, tworzyć i wdrażać innowacje, które mogą zrewolucjonizować biznes. Zyskasz umiejętności planowania, realizacji i kontroli projektów, które doprowadzą Cię do sukcesu, opanujesz tajniki cyfrowej transformacji i zdobędziesz kompetencje niezbędne w wirtualnym świecie biznesu. Nauczysz się też budować efektywne zespoły, motywować ludzi i tworzyć pozytywną kulturę organizacyjną. Wybór studiów na kierunku Zarządzanie na UMCS to inwestycja w przyszłość, która łączy solidne podstawy teoretyczne z intensywnym treningiem praktycznym. To propozycja dla tych, którzy chcą kształtować przyszłość biznesu, zarządzania i technologii. Jeśli chcesz zdobyć kompetencje cenione na całym świecie i rozpocząć karierę w międzynarodowym środowisku, to jest to kierunek dla Ciebie.

Oferowany obecnie nowy program kierunku Zarządzanie został przez nas zaktualizowany wspólnie z praktykami biznesu w 2022 roku i wtedy też uzyskał pozytywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Szczegóły dotyczące programu studiów znajdziesz na stronie internetowej Wydziału Ekonomicznego UMCS: https://www.umcs.pl/pl/programy-studiow,526.htm.


Zasady kwalifikacji

Podczas rekrutacji pod uwagę brane są:
- jeden przedmiot spośród: matematyka, historia, geografia;
- język obcy nowożytny.

Od kandydatów na wszystkie kierunki studiów prowadzone na Wydziale Ekonomicznym UMCS w języku polskim wymagana jest znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym ich aktywne uczestnictwo w procesie kształcenia, poświadczona w jeden z wymienionych poniżej sposobów:
- oceną z przedmiotu język polski na świadectwie maturalnym,
- certyfikatem znajomości języka polskiego na poziomie B2 wydawanym przez Państwową Komisję Poświadczania Znajomości Języka Polskiego na zasadach określonych w ustawie z dnia 7.10.1999 r o języku polskim (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 672),
- uzyskają potwierdzenie UMCS, że ich przygotowanie oraz stopień znajomości języka polskiego pozwalają na podjęcie studiów w języku polskim lub;
- posiadają certyfikat znajomości języka polskiego wydany przez polską lub zagraniczną Szkołę Językową.