Unia Europejska
 • zaloguj się
 • utwórz konto

Rekrutacja letnia - rok akademicki 2023-2024

zmień rekrutację

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Europeistyka - stacjonarne pierwszego stopnia

Szczegóły
Kod FIS_EUR_S1
Jednostka organizacyjna Wydział Filozofii i Socjologii
Kierunek studiów Europeistyka
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Pierwszego stopnia
Profil studiów praktyczny
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 23
Czas trwania 3 lata
Wymagany dokument
 • Matury
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
 • Tura 1 (17.04.2023 00:00 – 08.07.2023 23:59)

Miejsce przyjmowania dokumentów:

Wydział Filozofii i Socjologii, pl. Marii Curie-Skłodowskiej 4, pok. 234, w godzinach 9:00-14:00.

telefon (czynny w godzinach pracy Komisji): 81 537-28-83


Europeistyka (ang. European Studies) to nie tylko kierunek studiów, ale także kierunek myślenia – odpowiednie studia dla Ciebie jeżeli: nie tylko chcesz znać historię Europy, lecz także rozumieć procesy kształtujące Unię Europejską i świadomie tworzyć jej przyszłość; w każdym z państw europejskiej wspólnoty widzisz ciekawe perspektywy i możliwości; jesteś otwarty na różne poglądy i wartości, odmienną kulturę, poznawanie nowych ludzi i języków; interesuje Cię zdobywanie wiedzy praktycznej i kompetencji przydatnych w pracy zawodowej; oczekujesz wsparcia w zakresie rozwoju osobowego i zainteresowań ukierunkowanych na naukowe podejście do świata. 

Europeistyka to nowatorski i dynamicznie rozwijający się interdyscyplinarny i multidyscyplinarny kierunek, kształcący w zakresie dziedzin nauk: społecznych, humanistycznych, ekonomicznych oraz prawnych. Dzięki temu możliwe jest poznanie i zrozumienie złożonego procesu europeizacji warunkowanego istnieniem Unii Europejskiej.

Studiując europeistykę nauczysz się, między innymi, samodzielnego rozwiązywania problemów, autoprezentacji i wystąpień publicznych, współpracy i przywództwa w zespole. Pozyskasz wiedzę w zakresie protokołu dyplomatycznego, zasad funkcjonowania środowisk wielokulturowych; będziesz również wiedział, jak organizować wydarzenia kulturalne i społeczne oraz jak działać na rynku UE, a także jak realizować i obsługiwać projekty grantowe. Studia pomogą Ci też doskonalić znajomość nowożytnych języków obcych, w tym, języka angielskiego.

Jeśli ciekawi Cię, jakie przedmioty znajdują się w programie studiów, możesz to sprawdzić w Uniwersyteckim Systemie Obsługi Studiów.

Możesz również zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na stronie internetowej kierunku europeistyka.

Specjalności

Na kierunku europeistyka możesz wybrać jedną z trzech specjalności:

 • zarządzanie kulturą i komunikacją społeczną,
 • zdrowie publiczne i profilaktyka społeczna,
 • mobilność społeczna.

Co po studiach?

Studia europeistyczne dają przygotowanie zarówno do pracy w kraju, jak i za granicą. Możesz pracować w instytucjach europejskich, w administracji rządowej i samorządowej, przedsiębiorstwach i korporacjach krajowych oraz europejskich. W organizacjach pozarządowych i instytucjach pozyskujących fundusze europejskie, a także w organizacjach i instytucjach kulturalnych oraz społecznych. Twoja wiedza przyda się też w mediach, wydawnictwach, działach HR (Human Resources) i PR (Public Relations), czy biurach komunikacji społecznej oraz doradztwa zawodowego. Z dobrą znajomością języków obcych i przepisów zatrudnienie znajdziesz też w instytucjach i organizacjach pomocy cudzoziemcom. Możesz także prowadzić własną działalność gospodarczą. 

Możliwości w trakcie studiów:

 • spotkania z przedstawicielami biznesu
 • warsztaty i szkolenia organizowane przez podmioty zewnętrzne
 • treningi z doświadczonymi trenerami oraz coachami
 • udział studentów w badaniach naukowych, projektach europejskich i konferencjach
 • programy wymiany studenckiej, zarówno krajowe (MOST), jak i zagraniczne (Erasmus+), atrakcyjne praktyki w instytucjach kultury, organizacjach samorządowych i rządowych oraz III sektora
 • szeroka oferta zajęć fakultatywnych, 
 • rozwój zainteresowań w studenckich kołach naukowych (m.in. Holon, Estetyków, Kognitywistyki, KreaTyVni), udział w spotkaniach dyskusyjnych („Kinozofia”),
 • wydarzenia organizowane przez ACK „Chatka Żaka” oraz Inkubator Medialny,
 • współpraca z lubelskimi instytucjami kultury (Centrum Spotkania Kultur, Galeria Labirynt, Teatr NN, Teatr im. J. Osterwy, Centrum Kompetencji Społecznych, Medialnych i Twórczych „Profesus”)
 • praca i rozwój w ramach Samorządu Studentów,

Zasady kwalifikacji

Podczas rekrutacji pod uwagę brane są:
- język polski;
- dwa inne przedmioty wybrane przez kandydatów na studia.