Unia Europejska
 • zaloguj się
 • utwórz konto

Rekrutacja letnia - rok akademicki 2023-2024

zmień rekrutację

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Turystyka historyczna - stacjonarne pierwszego stopnia

Szczegóły
Kod HIA_TUH_S1
Jednostka organizacyjna Wydział Historii i Archeologii
Kierunek studiów Turystyka historyczna
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Pierwszego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 19
Czas trwania 3,5 roku
Wymagany dokument
 • Matury
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
 • Tura 1 (17.04.2023 00:00 – 08.07.2023 23:59)

Miejsce przyjmowania dokumentów:

Wydział Historii i Archeologii, Pl. Marii Curie - Skłodowskiej 4a, 20-031 Lublin, sala 1 (Nowa Humanistyka), w godzinach 9:00-14:00


Uwielbiasz podróżować, chodzić i zwiedzać, a w dodatku masz w sobie tyle cierpliwości i spokoju, że możesz oprowadzać także innych. Interesują Cię szlaki, które wiodą nie tylko przez konkretne miejsca, zabytki, trasy czy uliczki, ale prowadzą też w daleką przeszłość. W plecaku oprócz niezbędnego na każdą wyprawę ekwipunku zawsze masz ze sobą paczkę anegdot i kilka historycznych ciekawostek, którymi chętnie się dzielisz ze współtowarzyszami podróży. Dla Ciebie historia odwiedzanych miejsc potrafi być równie malownicza jak najpiękniejszy krajobraz – w dodatku potrafisz ją tak świetnie nakreślić słowami, że cała grupa stoi oniemiała i słucha tylko Ciebie. Masz po prostu turystyczny talent! Wystarczy go jeszcze nieco oszlifować na studiach na kierunku turystyka historyczna, zdobyć odpowiednie uprawnienia pilota i możesz już ruszać na wyprawy – z całą grupą!  

Specjalności

Na tym kierunku student nie wybiera specjalności.

Co po studiach? 

Z wykształceniem turystyczno-historycznym możesz pracować np. w biurach podróży, punktach informacji turystycznej czy placówkach muzealnych. Jeśli wolisz pracę w ruchu, odnajdziesz się jako pilot wycieczek krajowych i zagranicznych lub pracownik hoteli i ośrodków wypoczynkowych. Swoją wiedzę możesz też wykorzystać w różnych instytucjach kulturalnych czy organizacjach społecznych, zwłaszcza tych, które zajmują się turystyką i przeszłością. Najlepiej być sobie samemu sterem i okrętem, założyć własne biuro, pisać przewodniki turystyczne lub tworzyć modne blogi tematyczne. Wiedzę możesz uzupełniać na studiach II stopnia lub podyplomowych.

Możliwości w trakcie studiów:

 • działalność w licznych kołach naukowych,
 • publikowanie w czasopiśmie „Podróżnik Historyczny”,
 • działalność w Samorządzie Studentów,
 • ciekawe praktyki w różnych instytucjach,
 • studenckie konferencje naukowe i sympozja,
 • krajowe i międzynarodowe wymiany studenckie (Erasmus+, MOST),
 • poradnictwo zawodowe, psychologiczne, edukacyjne oraz coaching, prowadzonego przez Biuro Rozwoju Kompetencji UMCS,
 • liczne projekty edukacyjne organizowane we współpracy ze szkołami partnerskimi,
 • dostęp do bogato wyposażonej biblioteki wydziałowej,
 • nowoczesna infrastruktura, m.in. pracownie językowe, laboratorium tłumaczeń symultanicznych, Humanistyczne Laboratorium Digitalizacji i Wizualizacji Informacji Lubelskie Centrum Dokumentacji Historii Sportu oraz Centrum Badań Gier Wideo.

Zasady kwalifikacji

Podczas rekrutacji pod uwagę brany jest jeden przedmiot spośród: historia, wiedza o społeczeństwie, historia sztuki, filozofia, język polski, geografia, język obcy nowożytny.