Unia Europejska

Rekrutacja - rok akademicki 2024-2025

zmień rekrutację

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Analityka gospodarcza - stacjonarne drugiego stopnia

Szczegóły
Kod EKO_AGO_S2
Jednostka organizacyjna Wydział Ekonomiczny
Kierunek studiów Analityka gospodarcza
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów praktyczny
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 44
Czas trwania 2 lata
Wymagany dokument
  • Wyższe
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (17.04.2024 00:00 – 19.09.2024 23:59)

Terminarz rekrutacji

  • 17 kwietnia - rozpoczęcie internetowej rejestracji kandydatów
  • 19 września - zakończenie internetowej rejestracji kandydatów
  • 20 września - ogłoszenie listy rankingowej i listy osób zakwalifikowanych
  • 23-24 września - przyjmowanie dokumentów od zakwalifikowanych osób

Miejsce przyjmowania dokumentów:

Komisja rekrutacyjna Wydziału Ekonomicznego
sale: A1, A2 i A3, budynek Rektoratu UMCS
pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5, 20-031 Lublin

Godziny przyjmowania dokumentów: 9:00 - 14:00

Kontakt:

  • Telefon: 81 537 78 62, 81 537 78 60, 81 537 78 59 (w godz. 9 - 14)
  • Telefon do Komisji Rekrutacyjnej w dniach przyjmowania dokumentów: 503 072 910 (w godz. 9 - 14)
  • e-mail: wkr.eko@mail.umcs.pl

Opis kierunku

Dla kogo?

Studia magisterskie na kierunku praktycznym Analityka gospodarcza stworzone są dla ambitnych absolwentów studiów licencjackich, którzy chcą zdobyć lub pogłębić praktyczne umiejętności analityczne i poszukiwane na rynku pracy kompetencje. To idealny wybór dla osób, które interesują się zjawiskami ekonomicznymi i gospodarczymi, chcą rozwiązywać realne problemy z wykorzystaniem danych i nowoczesnych narzędzi, pragną budować karierę w prestiżowych firmach w Polsce i na świecie. Analitycy biznesu potrzebni są dużym i małym firmom, wspierając zarządzanie nimi, dzięki umiejętności analizy danych, rozpoznawania i prognozowania zjawisk gospodarczych, czy aplikując w praktyce modele ekonomiczne. Studia magisterskie pozwalają na zdobycie praktycznych umiejętności także absolwentom innych kierunków, nie tylko ekonomicznych, którzy mogą w ten sposób uzupełnić wiedzę zdobytą na studiach licencjackich.

Co na studiach?

  • Wykłady i seminaria: Otrzymasz solidną dawkę wiedzy od doświadczonych wykładowców i praktyków biznesu.
  • Elastyczna organizacja zajęć: Planujemy zajęcia tak, aby część z nich odbywała się zdalnie. Masz także możliwość samodzielnego zapisu do wybranych grup zajęciowych, seminariów, wykładów.
  • Warsztaty analityczne: Nauczysz się obsługiwać profesjonalne narzędzia analityczne, programy statystyczne i ekonometryczne. Dowiesz się, jak w analityce biznesowej wykorzystywać sztuczną inteligencję.
  • Interaktywne symulacje biznesowe: Wcielisz się w rolę przedsiębiorcy i podejmiesz realne wyzwania biznesowe w bezpiecznym środowisku symulacyjnym.
  • Projekty grupowe: Współpracując z innymi studentami, rozwiniesz umiejętności pracy w zespole, komunikowania się i rozwiązywania problemów.
  • Studia za granicą: Już po pierwszym semestrze masz możliwość wyjazdu na studia do jednego z kilkudziesięciu uniwersytetów partnerskich w ramach programu Erasmus+.
  • Kapitał relacyjny: Projekt biznesowy albo wakacje w Hiszpanii, Brazylii czy Tanzanii? Spotkasz u nas studentów z całego świata. Dzięki temu już podczas studiów nasz szansę nawiązać kontakty, które na pewno wykorzystasz w przyszłości.
  • Koła naukowe i organizacje studenckie: Możesz aktywnie uczestniczyć w życiu uczelni i kształtować przyszłość swojej kariery.

Specjalności

Na tym kierunku nie oferujemy specjalności. Możesz natomiast kształtować swoją ścieżkę rozwoju wybierając w trakcie studiów przedmioty, które Cię bardziej interesują z puli dostępnych przedmiotów do wyboru w języku polskim i angielskim. Do uruchomienia przedmiotu wymagane jest wybranie go przez minimum 20 osób. W przypadku zainteresowania większego, niż liczba dostępnych miejsc decyduje średnia ocen uzyskanych do zakończenia semestru, poprzedzającego wybór przedmiotu. Warto się zatem uczyć od pierwszego semestru.

Co po studiach?

Absolwenci kierunku znajdują zatrudnienie w sektorze finansowym, doradztwie, administracji publicznej, mogą także założyć własną działalność gospodarczą. Posiadają kompetencje do pracy w międzynarodowym środowisku, co otwiera przed nimi globalny rynek pracy. Ich kariera może ewoluować od analityka biznesowego do menedżera czy dyrektora zarządzającego w różnych branżach. Jeżeli widzisz siebie jako analityka danych, analityka finansowego, doradcę biznesowego, konsultanta ds. strategii, czy specjalistę ds. badań rynku, studia magisterskie na kierunku analityka gospodarcza pomogą Ci ten cel osiągnąć. Studia przygotują Cię również do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, dzięki solidnym podstawom wiedzy ekonomicznej i umiejętnościom praktycznym.

Dlaczego warto?

Wybierając Analitykę gospodarczą na UMCS, stawiasz na praktyczną naukę, która przygotuje Cię do dynamicznie zmieniającego się świata pracy. Rozwiniesz nie tylko umiejętności analityczne, ale też przedsiębiorczość i zdolność adaptacji do międzynarodowego środowiska. To inwestycja w przyszłość, która otwiera drzwi do wielu możliwości rozwoju kariery zawodowej, oferując atrakcyjne warunki wynagradzania. Twoje wynagrodzenie będzie oczywiście zależeć od doświadczenia, ale zobacz co piszą specjaliści o tym, co może robić i ile zarabiać analityk biznesowy: https://nofluffjobs.com/pl/log/praca-w-it/analityk-biznesowy-zarobki-praca-czym-sie-zajmuje/.

Oferowany program kierunku Analityka gospodarcza jest przez nas na bieżąco aktualizowany wspólnie z praktykami biznesu, a w 2022 roku i uzyskał pozytywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Szczegóły dotyczące programu studiów znajdziesz na stronie internetowej Wydziału Ekonomicznego UMCS: https://www.umcs.pl/pl/programy-studiow,526.htm.

 

 


Zasady kwalifikacji

Kandydaci przyjmowani będą według rankingu ocen na dyplomie z ukończonych studiów wyższych. W pierwszej kolejności kwalifikowani będą absolwenci studiów pierwszego stopnia kierunku analityka gospodarcza na Wydziale Ekonomicznym UMCS, następnie absolwenci innych kierunków studiów wyższych tego Wydziału, a w dalszej kolejności absolwenci kierunków pokrewnych z dziedzin nauk: społecznych (ekonomia i finanse, nauki o zarządzaniu i jakości, nauki prawne), ścisłych i przyrodniczych (matematyka) i inżynieryjno-technicznych (automatyka, elektronika i elektrotechnika, informatyka techniczna i telekomunikacja, inżynieria lądowa i transport, inżyniera mechaniczna), realizowanych na UMCS i w innych szkołach wyższych.
W przypadku, gdy na ostatnim miejscu listy rankingowej znajdzie się duża grupa kandydatów z tą samą oceną na dyplomie ukończenia studiów tej samej kategorii kwalifikowania, jako kryterium dodatkowe przyjmuje się średnią arytmetyczną ocen z przebiegu studiów. 

Od kandydatów na wszystkie kierunki studiów prowadzone na Wydziale Ekonomicznym UMCS w języku polskim wymagana jest znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym ich aktywne uczestnictwo w procesie kształcenia, poświadczona w jeden z wymienionych poniżej sposobów:
- oceną z przedmiotu język polski na świadectwie maturalnym,
- certyfikatem znajomości języka polskiego na poziomie B2 wydawanym przez Państwową Komisję Poświadczania Znajomości Języka Polskiego na zasadach określonych w ustawie z dnia 7.10.1999 r o języku polskim (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 672),
- uzyskają potwierdzenie UMCS, że ich przygotowanie oraz stopień znajomości języka polskiego pozwalają na podjęcie studiów w języku polskim lub;
- posiadają certyfikat znajomości języka polskiego wydany przez polską lub zagraniczną Szkołę Językową.