Kod | EKO_EBI_Z1 |
---|---|
Jednostka organizacyjna | Wydział Ekonomiczny |
Kierunek studiów | Ekobiznes |
Forma studiów | Niestacjonarne (zaoczne) |
Poziom kształcenia | Pierwszego stopnia |
Profil studiów | ogólnoakademicki |
Języki wykładowe | polski |
Limit miejsc | 35 |
Czas trwania | 3 lata |
Wymagany dokument | |
Zadaj pytanie |
Szanowni Kandydaci
Z przykrością informujemy, że w związku z małym zainteresowaniem kierunkiem studiów, rekrutacja została zakończona.
Terminarz rekrutacji
- 17 kwietnia - rozpoczęcie internetowej rejestracji kandydatów
- 19 września - zakończenie internetowej rejestracji kandydatów
- 17-22, 22 lipca - przyjmowanie dokumentów od zarejestrowanych osób
- 23-24 września - przyjmowanie dokumentów od zarejestrowanych osób
Miejsce przyjmowania dokumentów:
Komisja rekrutacyjna Wydziału Ekonomicznego
sale: A1, A2 i A3, budynek Rektoratu UMCS
pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5, 20-031 Lublin
Godziny przyjmowania dokumentów: 9:00 - 14:00
Kontakt:
- Telefon: 81 537 78 62, 81 537 78 60, 81 537 78 59 (w godz. 9 - 14)
- Telefon do Komisji Rekrutacyjnej w dniach przyjmowania dokumentów: 503 072 910 (w godz. 9 - 14)
- e-mail: wkr.eko@mail.umcs.pl
Opis kierunku
Dla kogo?
Ten kierunek to odpowiedź na potrzebę zrównoważonego zarządzania gospodarką i przedsiębiorstwami. Jest idealny dla młodych ludzi, którzy chcą łączyć pasję do ekonomii z troską o środowisko. Jeśli jesteś osobą kreatywną, zainteresowaną ekologicznymi aspektami biznesu i chcesz mieć realny wpływ na świat wokół siebie, to studia na kierunku ekobiznes są właśnie dla Ciebie. Absolwenci tego kierunku będą przygotowani do działania w dynamicznie zmieniającym się świecie, posiadają umiejętności analizy i wizualizacji danych oraz projektowania ekologicznych rozwiązań w biznesie. Troska o środowisko staje się coraz ważniejsza, dlatego umiejętność zarządzania biznesem przybiera nową formę, a menedżerowie, znający zagadnienia dotyczące ochrony środowiska są coraz bardziej poszukiwani na rynku pracy. Wybierając ten kierunek dowiesz się jak wygląda zarządzanie gospodarką niskoemisyjną, poznasz metody finansowania działalności ekologicznej, a także zdobędziesz wiedzę dotyczącą tajemnic marketingu ekologicznego. Dzięki studiom zdobędziesz także umiejętności z zakresu wizualizacji i prezentacji danych oraz tworzenia projektów doradczych.
Co na studiach?
- Wykłady i seminaria: Otrzymasz solidną dawkę wiedzy od doświadczonych wykładowców i praktyków biznesu. Weźmiesz także udział w wizytach studyjnych w partnerskich firmach, dla których troska o środowisko jest jednym z priorytetów.
- Elastyczna organizacja zajęć: Zaplanujemy zajęcia tak, aby część z nich odbywała się zdalnie. Będziesz mieć także możliwość samodzielnego zapisu do wybranych grup zajęciowych, seminariów, wykładów.
- Warsztaty analityczne: Nauczysz się obsługiwać profesjonalne narzędzia analityczne, programy statystyczne i ekonometryczne. Dowiesz się, jak dla dobra środowiska wykorzystywać w biznesie sztuczną inteligencję.
- Interaktywne symulacje biznesowe: Wcielisz się w rolę przedsiębiorcy i podejmiesz realne wyzwania biznesowe w bezpiecznym środowisku symulacyjnym.
- Projekty grupowe: Współpracując z innymi studentami, rozwiniesz umiejętności pracy w zespole, komunikowania się i rozwiązywania problemów.
- Studia za granicą: Już po pierwszym semestrze masz możliwość wyjazdu na studia do jednego z kilkudziesięciu uniwersytetów partnerskich w ramach programu Erasmus+.
- Kapitał relacyjny: Projekt biznesowy albo wakacje w Hiszpanii, Brazylii czy Tanzanii? Spotkasz u nas studentów z całego świata. Dzięki temu już podczas studiów nasz szansę nawiązać kontakty, które na pewno wykorzystasz w przyszłości.
- Koła naukowe i organizacje studenckie: Możesz aktywnie uczestniczyć w życiu uczelni i kształtować przyszłość swojej kariery.
Specjalności
Na tym kierunku nie oferujemy specjalności. Możesz natomiast kształtować swoją ścieżkę rozwoju wybierając w trakcie studiów przedmioty, które Cię bardziej interesują z puli dostępnych przedmiotów do wyboru w języku polskim i angielskim. Do uruchomienia przedmiotu wymagane jest wybranie go przez minimum 20 osób. W przypadku zainteresowania większego, niż liczba dostępnych miejsc decyduje średnia ocen uzyskanych do zakończenia semestru, poprzedzającego wybór przedmiotu. Warto się zatem uczyć od pierwszego semestru.
Co po studiach?
Po ukończeniu studiów licencjackich możesz kontynuować naukę na kierunkach pokrewnych w ramach studiów magisterskich. Absolwenci kierunku Ekobiznes znajdą zatrudnienie jako specjaliści ds. zarządzania środowiskiem, w administracji publicznej, organizacjach ekologicznych, a także w sektorze prywatnym, tworząc innowacyjne, zielone przedsiębiorstwa. Możliwości obejmują również karierę w międzynarodowych korporacjach, gdzie ekologiczne podejście do biznesu jest coraz bardziej cenione. Uzyskując odpowiedni poziom kompetencji wymaganych od profesjonalistów możesz prowadzić działalność organizacji różnego typu w myśl zasad „zielonej gospodarki”, z poszanowaniem dla przyrody i jej zasobów. Studia przygotują Cię również do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, dzięki solidnym podstawom wiedzy ekonomicznej i umiejętnościom praktycznym.
Dlaczego warto?
Wybierając kierunek Ekobiznes, inwestujesz w przyszłość, gdzie ekonomia łączy się z ekologią, oferując nowoczesne podejście do biznesu. Dołącz do grona ekspertów, którzy ukształtują przyszłość biznesu i środowiska. To studia dla liderów zmian, gotowych na wyzwania globalnego rynku, z poszanowaniem dla środowiska. Hybrydowe podejście łączące ekonomię, zarządzanie i ekologię pozwoli na zdobycie wiedzy umożliwiającej tworzenie innowacyjnych przedsiębiorstw, przyjaznych dla środowiska. Osiągnięcie przez państwa członkowskie Unii Europejskiej neutralności klimatycznej do 2050 roku będzie wyzwaniem, które wymagać będzie zaangażowania specjalistów wspierających regiony, organizacje i przedsiębiorstwa w nadchodzącej transformacji. To także dziesiątki miliardów euro funduszy europejskich, które zostaną na ten cen przeznaczone w ramach m.in. funduszu na rzecz sprawiedliwej transformacji. Zobacz jak dużo jest do zrobienia i znajdź miejsce dla siebie: https://www.consilium.europa.eu/pl/policies/green-deal/.
Oferowane obecnie studia na kierunku Ekobiznes zostały opracowane przez nas wspólnie z praktykami biznesu w 2022 roku. Szczegóły dotyczące programu studiów znajdziesz na stronie internetowej Wydziału Ekonomicznego UMCS: https://www.umcs.pl/pl/programy-studiow,526.htm.
Zasady kwalifikacji
Rekrutacja odbywa się na podstawie złożonego kompletu dokumentów według kolejności ich składania, do wyczerpania limitu miejsc.
Od kandydatów na wszystkie kierunki studiów prowadzone na Wydziale Ekonomicznym UMCS w języku polskim wymagana jest znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym ich aktywne uczestnictwo w procesie kształcenia, poświadczona w jeden z wymienionych poniżej sposobów:
- oceną z przedmiotu język polski na świadectwie maturalnym,
- certyfikatem znajomości języka polskiego na poziomie B2 wydawanym przez Państwową Komisję Poświadczania Znajomości Języka Polskiego na zasadach określonych w ustawie z dnia 7.10.1999 r o języku polskim (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 672),
- uzyskają potwierdzenie UMCS, że ich przygotowanie oraz stopień znajomości języka polskiego pozwalają na podjęcie studiów w języku polskim lub;
- posiadają certyfikat znajomości języka polskiego wydany przez polską lub zagraniczną Szkołę Językową.