Unia Europejska

Rekrutacja - rok akademicki 2024-2025

zmień rekrutację

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Ekonomia - zaoczne drugiego stopnia

Szczegóły
Kod EKO_EKO_Z2
Jednostka organizacyjna Wydział Ekonomiczny
Kierunek studiów Ekonomia
Forma studiów Niestacjonarne (zaoczne)
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 35
Czas trwania 2 lata
Wymagany dokument
  • Wyższe
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (17.04.2024 00:00 – 19.09.2024 23:59)

Terminarz rekrutacji

  • 17 kwietnia - rozpoczęcie internetowej rejestracji kandydatów
  • 19 września - zakończenie internetowej rejestracji kandydatów
  • 23-24 września - przyjmowanie dokumentów od zarejestrowanych osób

Miejsce przyjmowania dokumentów:

Komisja rekrutacyjna Wydziału Ekonomicznego
sale: A1, A2 i A3, budynek Rektoratu UMCS
pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5, 20-031 Lublin

Godziny przyjmowania dokumentów: 9:00 - 14:00

Kontakt:

  • Telefon: 81 537 78 62, 81 537 78 60, 81 537 78 59 (w godz. 9 - 14)
  • Telefon do Komisji Rekrutacyjnej w dniach przyjmowania dokumentów: 503 072 910 (w godz. 9 - 14)
  • e-mail: wkr.eko@mail.umcs.pl

Opis kierunku

Dla kogo?

Studia magisterskie na kierunku Ekonomia są idealne dla absolwentów licencjatu, którzy marzą o karierze w dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu, finansów i nowych technologii. Jeśli jesteś osobą kreatywną, zainteresowaną analizą rynków i pragniesz mieć realny wpływ na gospodarkę, to te studia są dla Ciebie. Szukamy liderów przyszłości, którzy chcą wykorzystać swoją wiedzę do tworzenia innowacyjnych rozwiązań i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Oferujemy edukację przygotowującą do wyzwań globalnego rynku. Studia magisterskie na kierunku Ekonomia to doskonała opcja dla absolwentów kierunków nieekonomicznych, w tym filologicznych, którzy łącząc kompetencje językowe i wiedzę biznesową stają się atrakcyjnymi kandydatami do pracy w firmach, działających w sektorze nowoczesnych usług biznesowych. A to jeden z kluczowych sektorów dla gospodarki Lublina, w którym zatrudnionych jest już ponad 9 tysięcy pracowników. Cieszymy się, jeżeli rozważasz powrót na studia niestacjonarne, realizując się zawodowo po ukończeniu studiów licencjackich lub właśnie rozpoczynasz pracę, ale chcesz dalej kontynuować naukę. Te studia oferujemy także dla takich osób jak Ty.

Co na studiach?

  • Wykłady i seminaria: Otrzymasz solidną dawkę wiedzy od doświadczonych wykładowców i praktyków biznesu.
  • Elastyczna organizacja zajęć: Planujemy zajęcia tak, aby część z nich odbywała się zdalnie. Masz także możliwość samodzielnego zapisu do wybranych grup zajęciowych, seminariów, wykładów.
  • Warsztaty analityczne: Nauczysz się obsługiwać profesjonalne narzędzia analityczne, programy statystyczne i ekonometryczne. Dowiesz się, jak w ekonomii wykorzystywać sztuczną inteligencję.
  • Interaktywne symulacje biznesowe: Wcielisz się w rolę przedsiębiorcy i podejmiesz realne wyzwania biznesowe w bezpiecznym środowisku symulacyjnym.
  • Projekty grupowe: Współpracując z innymi studentami, rozwiniesz umiejętności pracy w zespole, komunikowania się i rozwiązywania problemów.
  • Studia za granicą: Już po pierwszym semestrze masz możliwość wyjazdu na studia do jednego z kilkudziesięciu uniwersytetów partnerskich w ramach programu Erasmus+.
  • Kapitał relacyjny: Projekt biznesowy albo wakacje w Hiszpanii, Brazylii czy Tanzanii? Spotkasz u nas studentów z całego świata. Dzięki temu już podczas studiów nasz szansę nawiązać kontakty, które na pewno wykorzystasz w przyszłości.
  • Koła naukowe i organizacje studenckie: Możesz aktywnie uczestniczyć w życiu uczelni i kształtować przyszłość swojej kariery.

Specjalności

Na ostatnim roku studiów możesz wybrać jedną ze specjalności:

  • Ekonomia stosowana: jeżeli chcesz nauczyć się praktycznego zastosowania teorii ekonomicznych w analizie rynkowej.
  • Ekonomia startupu: jeżeli chcesz zdobyć umiejętności niezbędne do stworzenia i zarządzania własnym innowacyjnym startupem.
  • Business services sector: jeżeli chcesz przygotować się do pracy w sektorze usług biznesowych, kluczowym dla nowoczesnej gospodarki i jednym z filarów strategii rozwoju Miasta Lublin do 2030 roku.

Do uruchomienia specjalności wymagane jest wybranie jej przez minimum 20 osób. W przypadku zainteresowania większego, niż liczba dostępnych miejsc na specjalności decyduje średnia ocen uzyskanych do zakończenia semestru, poprzedzającego wybór specjalności. Warto się zatem uczyć od pierwszego semestru.

Co po studiach?

Absolwenci kierunku Ekonomia mają szerokie możliwości zatrudnienia, bo ich szeroka i ogólna wiedza może mieć zastosowanie w przedsiębiorstwach, instytucjach finansowych czy publicznych. Twoja wiedza i umiejętności otworzą przed Tobą drogę do międzynarodowych korporacji, start-upów, a także własnej działalności gospodarczej. Studia przygotują Cię do świadomego kształtowania przyszłości ekonomicznej, zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym. Będziesz wykorzystywać wiedzę do identyfikacji zasad działania przedsiębiorstw i organizacji, analizowania przyczyn i przebiegu konkretnych procesów i zjawisk społeczno-gospodarczych, formułowania własnych opinii na ten temat oraz stawiania hipotezy badawcze oraz weryfikowania ich. Możesz zostać specjalistą ds. analiz ekonomicznych, doradcą biznesowym, rozwijać własne startupy lub wspierać pomysłodawców w takim rozwoju, możesz też pracować w firmach sektora BPO/SSC. Studia przygotują Cię również do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, dzięki solidnym podstawom wiedzy ekonomicznej i umiejętnościom praktycznym.

Dlaczego warto?

Studia na kierunku Ekonomia to inwestycja w przyszłość, która otwiera świat globalnych możliwości zawodowych. Z nami zrozumiesz mechanizmy rynku, nauczysz się analizować zjawiska ekonomiczne i nauczysz się jak podejmować kluczowe decyzje strategiczne. Dołącz do nas i stań się częścią nowoczesnej ekonomii! Wśród znanych osób, które wybrały kierunek ekonomia, znajdziemy wielu liderów biznesu, ekspertów finansowych oraz innowatorów, którzy swoją wiedzą i determinacją zmienili oblicze współczesnej gospodarki. To między innymi znajdują się Steve Ballmer, były CEO Microsoftu, Reed Hastings - współzałożyciel i CEO Netflix.

Oferowany obecnie nowy program kierunku Ekonomia został opracowany przez nas wspólnie z praktykami biznesu w 2023 roku i uzyskał wtedy pozytywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Szczegóły dotyczące programu studiów znajdziesz na stronie internetowej Wydziału Ekonomicznego UMCS: https://www.umcs.pl/pl/programy-studiow,526.htm.

 


Zasady rekrutacji

Rekrutacja odbywa się na podstawie złożonego kompletu dokumentów do wyczerpania limitu miejsc. 

Od kandydatów na wszystkie kierunki studiów prowadzone na Wydziale Ekonomicznym UMCS w języku polskim wymagana jest znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym ich aktywne uczestnictwo w procesie kształcenia, poświadczona w jeden z wymienionych poniżej sposobów:
- oceną z przedmiotu język polski na świadectwie maturalnym,
- certyfikatem znajomości języka polskiego na poziomie B2 wydawanym przez Państwową Komisję Poświadczania Znajomości Języka Polskiego na zasadach określonych w ustawie z dnia 7.10.1999 r o języku polskim (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 672),
- uzyskają potwierdzenie UMCS, że ich przygotowanie oraz stopień znajomości języka polskiego pozwalają na podjęcie studiów w języku polskim lub;
- posiadają certyfikat znajomości języka polskiego wydany przez polską lub zagraniczną Szkołę Językową.