Unia Europejska

Rekrutacja - rok akademicki 2024-2025

zmień rekrutację

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Międzynarodowe stosunki gospodarcze - stacjonarne pierwszego stopnia - dodatkowa rekrutacja

Szczegóły
Kod EKO_MSG_S3
Jednostka organizacyjna Wydział Ekonomiczny
Kierunek studiów Międzynarodowe stosunki gospodarcze
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Pierwszego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Czas trwania 3 lata
Wymagany dokument
  • Matury
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (25.07.2024 00:00 – 11.09.2024 09:00)

Terminarz

  • 25 lipca-11 września - internetowa rejestracja Kandydatów
  • 25, 26, 29 lipca - przyjmowanie dokumentów od zarejestrowanych osób
  • 7, 13, 21, 28 sierpnia - przyjmowanie dokumentów od zarejestrowanych osób
  • 4, 11 września - przyjmowanie dokumentów od zarejestrowanych osób

 

Miejsce przyjmowania dokumentów:

Komisja rekrutacyjna Wydziału Ekonomicznego
sala A1/A2/A3 Wydział Ekonomiczny, budynek Rektoratu UMCS
pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5, 20-031 Lublin

Godziny przyjmowania dokumentów: 9:00 - 11:00

 

Kontakt:

  • Telefon do Komisji Rekrutacyjnej: 81 537 78 62, 81 537 78 60, 81 537 78 59, 503 072 910 (w godz. 9 - 11)
  • e-mail: wkr.eko@mail.umcs.pl

Zasady rekrutacji

Rekrutacja odbywa się na podstawie złożonego kompletu dokumentów, do wyczerpania limitu miejsc (tzw. wolny nabór).

Lista wymaganych dokumentów

Wolny nabór - przyjmujemy zgłoszenia do wyczerpania limitu miejsc, liczy się kolejność składania dokumentów. Nie czekaj na wyniki rekrutacji - zapisz się, zapłać i złóż dokumenty w najbliższym możliwym terminie.

 

Opis kierunku

Dla kogo?

Globalizacja wsparła proces otwierania się na nowe kultury, a co za tym idzie, także rozwój biznesu w ujęciu międzynarodowym. Kierunek jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy dotyczące specjalistów posiadających ugruntowaną wiedzę w zakresie organizowania i obsługi handlu zagranicznego, znajomości zasad funkcjonowania przedsiębiorstw na ponadnarodowym jednolitym rynku europejskim oraz na coraz bardziej atrakcyjnym rynku azjatyckim. Jeżeli swoją przyszłość wiążesz z aktywnością międzynarodową, to kierunek z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Idealny kandydat to osoba otwarta na nowe kultury, zainteresowana ekonomią, finansami i międzynarodowymi stosunkami gospodarczymi, poszukująca studiów z praktycznym podejściem do nauki, która pragnie zdobyć umiejętności pozwalające na działanie na dynamicznym globalnym rynku.

Co na studiach?

  • Wykłady i seminaria: Otrzymasz solidną dawkę wiedzy od doświadczonych wykładowców i praktyków biznesu.
  • Elastyczna organizacja zajęć: Planujemy zajęcia tak, aby część z nich odbywała się zdalnie. Masz także możliwość samodzielnego zapisu do wybranych grup zajęciowych, seminariów, wykładów.
  • Warsztaty analityczne: Nauczysz się obsługiwać profesjonalne narzędzia analityczne, programy statystyczne i ekonometryczne. Dowiesz się, jak w biznesie międzynarodowym wykorzystywać sztuczną inteligencję.
  • Interaktywne symulacje biznesowe: Wcielisz się w rolę przedsiębiorcy i podejmiesz realne wyzwania biznesowe w bezpiecznym środowisku symulacyjnym.
  • Projekty grupowe: Współpracując z innymi studentami, rozwiniesz umiejętności pracy w zespole, komunikowania się i rozwiązywania problemów.
  • Studia za granicą: Już po pierwszym semestrze masz możliwość wyjazdu na studia do jednego z kilkudziesięciu uniwersytetów partnerskich w ramach programu Erasmus+.
  • Kapitał relacyjny: Projekt biznesowy albo wakacje w Hiszpanii, Brazylii czy Tanzanii? Spotkasz u nas studentów z całego świata. Dzięki temu już podczas studiów nasz szansę nawiązać kontakty, które na pewno wykorzystasz w przyszłości.
  • Koła naukowe i organizacje studenckie: Możesz aktywnie uczestniczyć w życiu uczelni i kształtować przyszłość swojej kariery.

Specjalności

Na ostatnim roku studiów możesz wybrać jedną ze specjalności:

  • Handel zagraniczny: jeżeli chcesz wspierać przedsiębiorstwa w rozwoju biznesowej współpracy międzynarodowej.
  • Przedsiębiorstwo na rynku Unii Europejskiej: jeżeli chcesz wiedzieć więcej o funkcjonowaniu firm w ramach jednolitego rynku europejskiego.
  • Gospodarka i rynki azjatyckie: jeżeli chcesz pozyskać specjalistyczną wiedzę na temat dynamicznie rozwijających się rynków Azji.

Do uruchomienia specjalności wymagane jest wybranie jej przez minimum 20 osób. W przypadku zainteresowania większego, niż liczba dostępnych miejsc na specjalności decyduje średnia ocen uzyskanych do zakończenia semestru, poprzedzającego wybór specjalności. Warto się zatem uczyć od pierwszego semestru.

Co po studiach?

Możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich oferowanych przez Wydział Ekonomiczny UMCS lub innym naszym kierunku ekonomicznym. Absolwent kierunku Międzynarodowe stosunki gospodarcze posiada wiedzę, umiejętności praktyczne oraz kompetencje społeczne pozwalające na założenie i prowadzenie własnego biznesu w wymiarze międzynarodowym lub na podjęcie zatrudnienia w już istniejących podmiotach gospodarczych oraz instytucjach, w tym międzynarodowych. Dysponuje on szczegółową wiedzą z zakresu ekonomii i finansów oraz międzynarodowych stosunków gospodarczych. Rozumie i interpretuje procesy zachodzące w gospodarce światowej oraz w jej poszczególnych segmentach, a także miejsce i rolę podmiotów funkcjonujących w ramach międzynarodowych stosunków gospodarczych, w tym m. in. zasady działania struktur i instytucji Unii Europejskiej w jej wymiarze gospodarczym. Absolwenci są przygotowani do pracy w międzynarodowych korporacjach, instytucjach finansowych, organizacjach międzynarodowych, jak również do prowadzenia własnej działalności gospodarczej na arenie międzynarodowej. Możliwe ścieżki kariery to m.in. analityk rynków międzynarodowych, specjalista ds. handlu zagranicznego, doradca w zakresie strategii biznesowej na rynkach globalnych czy pracownik dyplomatyczny i konsularny. Studia przygotują Cię również do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, dzięki solidnym podstawom wiedzy ekonomicznej i umiejętnościom praktycznym.

Dlaczego warto?

Wybierając kierunek Międzynarodowe stosunki gospodarcze na UMCS, stawiasz na rozwój w międzynarodowym środowisku, zdobywasz praktyczne umiejętności i otwierasz drzwi do globalnej kariery. Przygotuj się na wyzwania przyszłości i dołącz do grona specjalistów rozumiejących złożoność światowych stosunków gospodarczych.

Oferowany obecnie program kierunku Międzynarodowe stosunki gospodarcze został przez nas opracowany wspólnie z praktykami biznesu w 2022 roku i po raz pierwszy skutecznie zaoferowany od roku akademickiego 2022/2023. Szczegóły dotyczące programu studiów znajdziesz na stronie internetowej Wydziału Ekonomicznego UMCS: https://www.umcs.pl/pl/programy-studiow,526.htm.