Unia Europejska
  • zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja letnia - rok akademicki 2024-2025

zmień rekrutację

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Architektura informacji - stacjonarne drugiego stopnia

Szczegóły
Kod FIL_AIN_S2
Jednostka organizacyjna Wydział Filologiczny
Kierunek studiów Architektura informacji
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 20
Czas trwania 2 lata
Wymagany dokument
  • Wyższe
  Zadaj pytanie
Tura 1 (17.04.2024 00:00 – 15.09.2024 23:59)

Terminarz rekrutacji 

  • 17 kwietnia - rozpoczęcie internetowej rejestracji kandydatów
  • 15 września - zakończenie internetowej rejestracji kandydatów
  • 17 wrześniazakończenie postępowania kwalifikacyjnego przez komisje rekrutacyjne, ogłoszenie list rankingowych i list osób zakwalifikowanych na studia 
  • 19-20, 23 września - przyjmowanie dokumentów od zakwalifikowanych osób

Miejsce przyjmowania dokumentów:

sala 24, Wydział Filologiczny UMCS, pl. Marii Curie-Skłodowskiej 4a

Godziny przyjmowania dokumentów: 9:00-15:00


Opis kierunku

Urodziłeś się i wychowałeś już w cyfrowym świecie i nie znasz innej rzeczywistości. Multum informacji wokół wcale Cię nie przeraża – dobrze wiesz, jak je wybierać, wykorzystywać i które z nich warto „podać dalej”. Zdajesz sobie sprawę z tego, że we współczesnym świecie problemem nie jest samo zdobycie informacji, ale wobec ich nadmiaru odpowiednia selekcja.  Wiesz też, że „w cenie” jest budowanie skutecznej komunikacji na podstawie posiadanych informacji i danych. A do tego samo słowo to już za mało – aby trafić do odbiorcy i zostać w jego głowie na dłużej, sama forma przekazu musi być odpowiednio atrakcyjna także wizualnie. Wiedzę potrzebną do budowania nowoczesnej, multimedialnej i wielokanałowej komunikacji zdobędziesz właśnie na architekturze informacji. Na tym kierunku kładziemy nacisk na Information Resorce Management, czyli praktyczne i teoretyczne tworzenie, przetwarzanie i zarządzanie informacjami. Coś, bez czego niemożliwe jest funkcjonowanie współczesnego społeczeństwa informacyjnego. Studia skierowane do osób, które chcą twórczo łączyć wiedzę i umiejętności humanistyczne i społeczne z kompetencjami cyfrowymi i nowymi technologiami. Kierunek ten przeznaczony jest zarówno dla absolwentów, którzy ukończyli architekturę informacji I stopnia, jak i tych, którzy chcą rozwijać swoją wiedzę w zakresie komunikacji i zarządzania informacją w nowoczesnym świecie. 

Kierunek ten może pochwalić się Certyfikatem i Znakiem Jakości „Studia z Przyszłością”. Jest on przyznawany przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego najbardziej innowacyjnym kierunkom oraz programom studiów realizowanym na polskich uczelniach. Program studiów został oceniony jako oryginalny, wartościowy i odpowiadający na potrzeby rynku pracy. 

Specjalności:

Na tym kierunku student nie wybiera specjalności. 

Co po studiach?

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej i potrzebujesz jeszcze więcej informacji o informacjach? Dajemy Ci taką możliwość w szkole doktorskiej. Oczywiście masz wybór i możesz zdecydować się na pracę „pozanaukową”, czyli projektowanie, budowanie różnych systemów informacyjnych (np. serwisów i portali internetowych, systemów baz danych, aplikacji itp.) i zarządzanie nimi. Z dyplomem architekta informacji możesz zajmować się także UX designem, mediami społecznościowymi czy e-marketingiem. Wachlarz możliwości jest szeroki, a wraz z szybkim rozwojem technologii cyfrowych cały czas pojawiają się nowe.

Możliwości w trakcie studiów:

  • działalność w licznych kołach naukowych,
  • działalność w Samorządzie Studentów,
  • ciekawe praktyki w różnych instytucjach,
  • studenckie konferencje naukowe i sympozja,
  • krajowe i międzynarodowe wymiany studenckie (Erasmus+, MOST),
  • poradnictwo zawodowe, psychologiczne, edukacyjne oraz coaching, prowadzone przez Biuro Rozwoju Kompetencji UMCS,
  • liczne projekty edukacyjne organizowane we współpracy ze szkołami partnerskimi,
  • dostęp do bogato wyposażonej biblioteki wydziałowej,
  • nowoczesna infrastruktura, m.in. pracownie językowe, laboratorium tłumaczeń symultanicznych, Humanistyczne Laboratorium Digitalizacji i Wizualizacji Informacji.

Zasady kwalifikacji

Rekrutacja odbywa się na podstawie konkursu ocen na dyplomie ukończenia studiów wyższych. W przypadku identycznych ocen decydować będzie średnia arytmetyczna ocen ze studiów wyższych.