Unia Europejska
  • zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja letnia - rok akademicki 2024-2025

zmień rekrutację

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Strategiczne studia wschodnioeuropejskie - stacjonarne pierwszego stopnia

Szczegóły
Kod POL_SSW_S1
Jednostka organizacyjna Wydział Politologii i Dziennikarstwa
Kierunek studiów Strategiczne studia wschodnioeuropejskie
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Pierwszego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 23
Czas trwania 3 lata
Opłaty 85
Wymagany dokument
  • Matury
  Zadaj pytanie
Tura 1 (17.04.2024 00:00 – 10.07.2024 23:59)

Uwaga!

Jeśli wybrałeś więcej, niż jeden kierunek – ustaw priorytety w systemie rekrutacyjnym. To bardzo ważne!

Przyjmiemy Cię na jeden kierunek - ten, który wybrałeś jako priorytet i na którym otrzymasz wystarczającą liczbę punktów. Pozostałe miejsca zwolnią się dla innych osób.

Priorytety możesz zmienić w zakładce Moje konto / Zgłoszenia rekrutacyjne do 8 lipca. Zobacz, jak to zrobić - przejdź do instrukcji


Jeśli chcesz studiować na dwóch kierunkach jednocześnie, prześlij maila do Biura Rekrutacji: rekrutacja@umcs.pl

Terminarz rekrutacji

  • 17 kwietnia – rozpoczęcie internetowej rejestracji kandydatów;
  • 10 lipca – zakończenie rejestracji i wnoszenia opłat rekrutacyjnych przez kandydatów;
  • 16 lipca — zakończenie postępowania kwalifikacyjnego przez komisje rekrutacyjne, ogłoszenie list rankingowych i list osób zakwalifikowanych na studia w ramach limitów miejsc w sposób zwyczajowo przyjęty — poprzez pisemne ogłoszenie w obiektach odpowiednich wydziałów oraz umieszczenie wyników postępowania na osobistych kontach kandydatów w systemie SOR;
  • 17-19, 22 lipca — dostarczanie dokumentów w miejscach wyznaczonych przez dziekanów wydziałów i podanych do wiadomości kandydatów w systemie SOR; W przypadku niewypełnienia limitu miejsc w pierwszym, lub kolejnych terminach, komisja rekrutacyjna ogłasza następną listę osób zakwalifikowanych na zwolnione 2 miejsca. Miejsca uważa się za zwolnione, jeżeli liczba osób, które złożyły komplet dokumentów, wyrażając w ten sposób wolę podjęcia studiów, jest mniejsza od limitu przyjęć na dany kierunek studiów określonego zarządzeniem Rektora. Kandydaci mogą nadsyłać wymagane dokumenty za pośrednictwem publicznego operatora pocztowego. W takim wypadku decyduje data doręczenia dokumentów do właściwej komisji rekrutacyjnej.
  • 24 lipca – ogłoszenie kolejnej listy osób zakwalifikowanych na zwolnione miejsca;
  • 25-26, 29 lipca – dostarczanie dokumentów kandydatów z drugiej listy

Miejsce przyjmowania dokumentów

sala A.2.04, Wydział Politologii i Dziennikarstwa UMCS, ul. Głęboka 45, Lublin

Godziny przyjmowania dokumentów: 10:00-15:00.


Opis kierunku

Strategiczne studia wschodnioeuropejskie wyróżnia systemowe i kompleksowe kształcenie w zakresie państw oraz regionu Europy Wschodniej, Środkowej i Południowo-Wschodniej pod kątem historii i kultury, społeczeństw, polityki i gospodarki, a także stosunków międzynarodowych i bezpieczeństwa narodowego. Zaproponowany program mieści się w ramach studiów strategicznych nad regionem Europy Środkowej i Wschodniej i odpowiada założeniom Area Studies oraz Regional Studies.

Program daje studentom możliwość pozyskania wiedzy oraz zdobycia kompetencji i umiejętności analityka strategii państw Europy Środkowej i Wschodniej. Podczas realizacji programu student będzie mógł skorzystać z programów wymiany akademickiej (Erasmus), wspólnego kształcenia (podwójne dyplomowanie), wyjazdów i staży zagranicznych w państwach regionu, a także skorzystać z bogatej oferty współpracy Wydziału z otoczeniem społeczno-biznesowym.

Specjalności:

  • Analityka strategii Europy Wschodniej (państwa byłego ZSRR),
  • Analityka strategii Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej.

Mocne strony:

  • staże,
  • szkolenia i warsztaty eksperckie pracy analitycznej,
  • innowacyjność i praktyczny wymiar kierunku - analityk strategii państw EŚW

Sylwetka absolwenta:

Absolwent posiada zdolności analitycznego i krytycznego myślenia w odniesieniu do zachodzących we współczesnym świecie zmian, szczególnie w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Jest przygotowany do pracy wymagającej kwalifikacji analityka i eksperta w zakresie problematyki wschodnioeuropejskiej. Jest przygotowany do pełnienia różnych ról zawodowych w życiu społecznym, politycznym i gospodarczym, do mobilności i dynamicznych zmian na rynku pracy w kraju i zagranicą. Posiada wiedzę z zakresu nauk o polityce i administracji, stosunków międzynarodowych oraz bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego. Zna najnowsze modele zarządzania i planowania strategicznego, potrafi przeprowadzić wielowymiarową analizę środowiska wewnętrznego i zewnętrznego państwa, a także promować interes państwa oraz planować jego działania na poziomie operacyjno-strategicznym. Absolwent posiadając właściwe kompetencje merytoryczne i językowe jest przygotowany do pracy analityka oraz wykonywania zadań administracyjnych, menedżerskich i prowadzenia komunikacji strategicznej. Jest przygotowany do podjęcia studiów trzeciego stopnia.

Co po studiach?

  • Praca analityka polityki wewnętrznej, międzynarodowej i bezpieczeństwa państw Europy Środkowej i Wschodniej.
  • Praca w instytucjach polityki publicznej w kraju i zagranicą, w strukturach międzynarodowych oraz rządowych i pozarządowych ośrodkach analityczno-eksperckich.
  • Praca w instytucjach naukowo-badawczych oraz różnego rodzaju Think Tankach.
  • Perspektywa rozwoju zawodowego i własnej działalności analityczno-eksperckiej.